niedziela, 19 marca 2017

Okrucieństwo ludzi?

Hejka W dzisiejszym poście poruszę trudny dla mnie temat, niestety myślę, że dotyczy on każdego z Nas.

Jest to przerażające, ale coraz częściej słyszymy w mediach o okrucieństwie ludzi, przejawia się ono w różny sposób, ale zawsze niesie za sobą ofiary. Od zawsze pojawiały się gwałty, morderstwa, znęcanie się nad słabszymi i wiele tego typu przestępstw. Jednak to, co dzieje się w ostatnich miesiącach mnie przerasta. Ludziom ewidentnie sprawia przyjemność krzywdzenie innych. Dzisiaj przeczytałam artykuł o "grze", która polega na manipulowaniu dziećmi. Jej głównym celem jest doprowadzenie dziecka, do popełnienia samobójstwa. Po drodze ma wiele "zadań" między innymi samookaleczenie się i wiele gorszych poleceń. 
 Nie chcę tutaj rozwodzić się o tym, wydaję mi się, że jest to dla mnie zdecydowanie za ciężkie. 
 Chcę poruszyć temat, który dotknął ostatnio mnie. Już nie raz miałam z tym styczność, gdy dotyczyło to mojej koleżanki lub gdy widziałam, jak działo się tak na przeróżnych portalach społecznościowych. 

Otóż coraz częściej ludzie znęcają się psychicznie nad innymi. Gdy ktoś robi coś, co sprawia mu przyjemność, gdy osiąga sukces, gdy jest szczęśliwy dzięki temu jaki jest i co robi, od razu znajduje się osoba lub grupa osób, która chce zdeptać i zniszczyć psychicznie tą osobę. Zaczynają się komentarze na instagramie, facebooku'u, blogu czy innych portalach, na których dana osoba się udziela. Nie są to komentarze z konstruktywną krytyką czy po prostu z czyjąś opinią. Są to komentarze, mające na celu ubliżyć komuś, zmieszać z błotem i wjechać komuś na psychikę. Ostatnio widziałam u jednej z blogerek na instagramie komentarze, w których ludzie dosłownie życzyli jej śmierci. No mi nie mieści się to w głowie. Nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści i zawistności. Rozumiem, że może nam się czasami nie podobać coś, co ktoś robi. Nie musimy wszystkich lubić, popierać pewnych zachowań i fajnie, że mamy swoje zdanie. W takich sytuacjach nie wtrącamy się w to, co ktoś robi. Jego życie, jego sprawa. Komuś udało się osiągnąć sukces a nam nie? To weźmy z tej osoby przykład i dążmy do naszego celu, zamiast znęcać się nad tymi, którym się udało. 

Co zrobić, gdy ten problem dotyczy nas? Gdy to do nas kierowany jest tak zwany hejt?
Traktujmy to jako dodatkowy kop do działania, jako motywacje. Nie możemy się poddawać i tym przejmować, bo im przecież właśnie o to chodzi. Nie pozwólmy, aby dopięli swego. Wiem, że czasem takie komentarze i negatywne nastawienie innych wobec naszej osoby boli, sprawia nam to ogromną przykrość. Odechciewa nam się wszystkiego i chcemy sobie odpuścić, żeby w końcu mieć spokój. W takich sytuacjach trzeba zagryźć zęby i z podniesioną głową ruszyć do przodu. 

Skąd w ludziach tyle okrucieństwa? Nie wiem. 
Co mają na celu, niszcząc innych? Nie wiem. 
Mam tylko nadzieję, że kiedyś przemyślą swoje zachowanie i dotrze do nich to, co robią.
I pamiętajcie, karma zawsze wraca. :)

7 komentarzy:

 1. Świat jest pełen małych i miałkich ludzi, którzy potrafią tylko jedno - zazdrościć aż do zawiści. Da się w sobie wyrobić do nich dystans, ale to bardzo trudne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zasada jest prosta : ludzie bez wyobraźni i poczucia własnej wartości zawsze chcą zniszczyć osobę, która w jakiś sposób się wyróżnia. Plusem jest to, że te wyróżniające się osoby są zazwyczaj pewne siebie i mają gdzieś takich słabiaków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie da się uniknąć takich sytuacji.
  Jedyne co można zrobić to nauczyć się nie reagować- co wcale proste nie jest :/.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świat jest pełen zawiści i zazdrości. Kompletnie nie rozumiem skąd się to w ludziach bierze. Powinniśmy się wspierać, a nie dołować. Najlepiej to nie reagować! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Jeśli ktoś nie znosi hejtu, to lepiej nie udzielać się w sieci. Z doświadczenia dobrze wiem, że lepiej nie zwracać uwagi na takie głupie komentarze, bo jesli dasz się sprowokować, to ludzie będą jeszcze gorzej się czepiać, więc nie ma sensu reagować na głupich ludzi. Bo zazwyczaj hejtują ci, co sami nic w życiu nie osiągnęli!

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety ludzie są zawistni, a najbardziej zawistni stają się wtedy kiedy ktoś inny odnosi sukces. Masz rację powinna być to motywacja do dalszego działania. Trzeba nauczyć się ignorować takie osoby i jeśli są to jacyś znajomi to odsunąć ich od siebie. Nie warto zadawać się z ludźmi ze złą energią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mądry wpis oby takich więcej!

  Ps. Obserwuję i zapraszam do siebie http://kamytestowanieirekomendowanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń